» » Детальный ежегодный публичный отчёт главы Еланецкой райгосадминистрации Елены Посашковой

Детальный ежегодный публичный отчёт главы Еланецкой райгосадминистрации Елены Посашковой

Детальный ежегодный публичный отчёт главы Еланецкой райгосадминистрации Елены Посашковой
23 лютого, голова Єланецької райдержадміністрації Олена Посашкова публічно відзвітувала перед громадою району про роботу у 2017 році.

Пропонуємо нашим читачам ознайомитися з повним текстом щорічного звіту голови Єланецької РДА, який нам надали на наш запит в райдержадміністрації.

Доброго дня, шановні присутні!Рада вас всіх вітати в цьому залі!Сьогодні ми запросили керівників підприємств, організацій, установ району, селищного, сільських голів, керівників громадських та профспілкових організацій для участі в представленні публічного звіту про роботу райдержадміністрації за 2017 рік .

Відповідно до Закону України «Про місцеві державні адміністрації», Типового порядку проведення публічного звіту керівника органу виконавчої влади, затвердженого наказом Нацдержслужби від 20.12.2016 року №277 щороку до 25 лютого органи виконавчої влади готують звіт про свою діяльності за попередній рік.

Районна державна адміністрація в межах своїх повноважень здійснює виконавчу владу на території району та  реалізує повноваження, делеговані їй районною радою, серед яких найважливішими є виконання програми економічного і соціального розвитку, наповнення місцевих бюджетів, соціального захисту населення, охорони здоров’я, освіти, культури, спорту та інших.

Основні напрями роботи райдержадміністрації ґрунтуються на принципах втілення в життя Конституції і законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, розпоряджень облдержадміністрації, заходів, передбачених Стратегією розвитку Миколаївської області на період до 2020 року та Програмою економічного і соціального розвитку району на 2018-2020 роки «Єланеччина-2020».

За звітний рік райдержадміністрацією була проведена робота по виконанню 1969 розпорядчих документів обласної державної адміністрації, видано 339 розпоряджень з основної діяльності та 192 розпорядження з кадрових питань.

Діяльність райдержадміністрації, а також події, які відбувалися в районі постійно висвітлювались на районному офіційному веб-сайті, офіційній сторінці в соціальній мережі «Facebook» та на сторінках районної газети «Єланецький вісник».

Відповідно до Закону України “Про доступ до публічної інформації” на офіційному веб-сайті районної державної адміністрації систематично оприлюднюються розпорядження голови районної державної адміністрації, проекти районних програм, анонси подій, основні новини тощо.

Найбільш актуальні і важливі питання розглядалися на засіданнях колегії райдержадміністрації та розширених апаратних нарадах.

З метою сприяння виконанню повноважень райдержадміністрації у 2017 році діяли 36 консультативно –дорадчих органів, очолюваних головою райдержадміністрації, першим заступником та керівником апарату районної державної адміністрації.

При Єланецькій райдержадміністрації працює Центр надання адміністративних послуг , дія якого поширюється на всю територію району. За 2017 рік надано 6861 послугу за зверненнями юридичних та фізичних осіб., що становить 537 послуг на 1000 населення, в 2016 році надано 4902 адміністративних послуги, що становить 316 на 1000 населення.

Залишається невід’ємною складовою частиною діяльності райдержадміністрації робота із зверненнями громадян.

Стан цієї роботи знаходиться на щоденному контролі.

На адресу райдержадміністрації за січень – грудень 2017 року надійшло 117 звернень, у минулому році було 80. Із них: 17 - надіслано з обласної державної адміністрації, 12 звернень з урядової «гарячої лінії» та 1 – з Генеральної Прокуратури України. Отримано 2 анонімних звернення.

Серед основних питань - соціальний захист, призначення житлових субсидії, земельні відносини та ін. Також, жителі району зверталися про надання матеріальної допомоги на лікування. Протягом 2017 року комісією з питань надання одноразової грошової допомоги мешканцям району, які опинилися у скрутному становищі внаслідок непередбачених обставин, розглянуто 40 заяв громадян, яким надана одноразова грошова допомога на загальну суму 31 800 грн.

Під час особистих та виїзних прийомів громадян керівництвом районної державної адміністрації протягом звітного періоду прийнято 71 особа. Більшість питань вирішено позитивно.

Також, у звітному періоді до райдержадміністрації надійшло 23 запити на публічну інформацію проти 29 у 2016 році, 21 - задоволено, 2 - надіслано належним розпорядникам інформації.

Скарги на недотримання Закону України «Про доступ до публічної інформації» не надходили.


Суспільно-політична ситуаціяСуспільно-політична ситуація залишалася стабільною і контрольованою.

В Єланецькому районі станом на 01.01.2018 року зареєстровано 72 районних організації політичних партій та 301 їх первинних організацій, 31 громадську та 19 профспілкових організацій, 11 релігійних громад.

Найактивнішими громадськими організаціями, з якими тісно співпрацює райдержадміністрація, є: районна організація ветеранів України, районне товариство інвалідів, районна організація волонтерів, районна організація Товариства Червоного Хреста України, громадська організація «Учасники АТО Єланецького району», Благодійна організація Благодійний фонд «Слово громади», громадська організація «Спілка підприємців Єланецького району». Громадські та профспілкові організації активно долучаються до благодійних акцій по збору допомоги військовослужбовцям АТО та їх сім’ям.

З метою сприяння обміну інформацією між політичними, громадськими організаціями та органами виконавчої влади, забезпечення проведення діалогу з різних суспільно-політичних і соціально-економічних проблем при райдержадміністрації діє Громадська рада, до складу якої входять представники громадських та профспілкових організацій.

Представники всіх політичних партій, громадських об’єднань запрошуються до участі в публічних заходах райдержадміністрації, зокрема з нагоди відзначення державних та місцевих свят, проведення громадських обговорень з важливих питань місцевого та загальнодержавного значення тощо.

За звітний період протиріч в середині окремих партій не було. Масових акцій, пікетів та інших заходів політичними партія району не проводилось. У відносинах між районними організаціями політичних партій публічного протистояння не спостерігалось. Кризових та конфліктних явищ, які могли б негативно вплинути на суспільно-політичну ситуацію у районі зафіксовано не було.


Забезпечення законності і правопорядкуРайдержадміністрація приділяє велику увагу вирішенню на території району питань профілактики злочинності та правопорядку.

Відповідно до затвердженого Плану антикорупційних заходів Єланецької райдержадміністрації на 2017 рік проведено необхідні заходи із запобігання та виявлення корупції.

Проекти розпоряджень голови райдержадміністрації, які носять нормативний характер, розміщуються на веб-сайті райдержадміністрації та в районній газеті «Єланецький вісник», з метою доступу громадськості до них.

На веб-сайті райдержадміністрації розміщена (та постійно оновлюється) інформація щодо надання адміністративних послуг. В розділі «Запобігання проявам корупції» розміщено 5 статей з антикорупційної тематики. По мірі потреби інформація оновлюється.

Проводяться перевірки своєчасності подання декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру працівників райдержадміністрації та на наявність конфлікту інтересів, про що складено відповідні акти. Фактів порушень не виявлено.

В 2017 році проведено 24 «Гарячих ліній» з актуальних питань антикорупційного законодавства.


Оборонна роботаВідповідно до розпорядчих документів протягом березня-квітня та жовтня-листопада минулого року проведено чергові призови громадян України на строкову військову службу. Завдання призову громадян на строкову військову службу виконано у визначений строк.

План по відбору громадян на військову службу за контрактом в 2017 році складав 30 чоловік. Фактично призвано у Збройні Сили України 12 чоловік.

З метою виконання завдань територіальної оборони в особливий період на території Єланецького району створено штаб по виконанню заходів територіальної оборони щодо створення загонів самооборони в Єланецькому районі.

У 2017 році громада району надала матеріально-технічну допомогу Збройним Силам України та іншим військовим формуванням, членам їх сімей на загальну суму 181600 грн. (матеріальна допомога 182 особам на суму 167,5 тис.грн., продовольчі товари 11 особам на суму 4,1 тис.грн., дрова 11 особам на суму 10 тис.грн.)


Мобілізаційна роботаЗ метою якісного виконання заходів мобілізаційної підготовки в Єланецькому районі затверджено комплексну Програму сприяння оборонній і мобілізаційній готовності Єланецького району на 2015-2019 роки. Для виконання заходів Програми в 2017 році селищною та сільськими радами району було виділено 45 тис. грн., на які придбано 1927 л бензину.

На виконання заходів мобілізаційної підготовки розроблено та затверджено річний план удосконалення системи мобілізаційної підготовки на 2017 рік.

Для забезпечення мобілізаційних завдань визначені можливості підприємств, установ та організацій району щодо задоволення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань, національної економіки та забезпечення життєдіяльності населення району в умовах особливого періоду. Станом на 2017 рік укладено 35 договорів (контрактів) на виконання мобілізаційних завдань (замовлень) на особливий період з підприємствами, господарствами району.

Здійснено контроль за бронюванням військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час в підприємствах, установах та організаціях, що розташовані на території району.

В травні та вересні 2017 року проведено спільні навчання на базі районного військового комісаріату з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, селищним та сільськими головами, керівниками установ та організацій району з питання ведення військового обліку та бронювання військовозобов'язаних.

Відповідно до плану проведення перевірок та звірок облікових даних Єланецького районного військового комісаріату з особовими картками підприємств, установ, організацій району, картками первинного обліку селищної та сільських рад на 2017 рік проведено 18 перевірок, про що складено відповідні акти перевірок.


Фінансово-бюджетна політикаСкоординована та спільна робота всіх гілок влади району дала можливість забезпечити виконання бюджетів всіх рівнів.

За 2017 рік завдання по наповненню бюджетів всіх рівнів загального та спеціального фондів виконано на 114,3 %, при планових показниках 44 613,7 тис. грн., фактичні надходження склали 51 012,1 тис. грн., додатково надійшло 6 398,4 тис. грн.

Надходження до Державного бюджету за 2017 рік склали 51 079,3 тис. грн., що на 19 406,1 тис. грн. більше проти минулого року.

Основним завданням було наповнення дохідної частини районного бюджету. Адже це додаткові надходження, які можна направити на благоустрій, і розвиток соціальної інфраструктури території району, і підвищення добробуту та соціальної захищеності населення, і забезпечення належного функціонування бюджетних установ.

До загального фонду місцевих бюджетів району надійшло 47 933,4 тис. грн. податків і зборів, що становить 111,8 % до планових показників (42 876,5 тис. грн.). Понад план отримано 5 056,8 тис. грн. У порівнянні з 2016 роком надходження до загального фонду місцевих бюджетів збільшились на 14 427,4 тис. грн, або на 43,0%, зокрема, за рахунок застосування змін, внесених до бюджетного законодавства.

Виконання забезпечено всіма бюджетами місцевого самоврядування та районним бюджетом.

Найбільшу питому вагу в складі власних надходжень займає податок та збір на доходи фізичних осіб (43,8%), плата за землю (23,5 %) та єдиний податок (22,6 відсотків).

До спеціального фонду місцевих бюджетів району надійшло 3 078,7 тис. грн. (без врахування трансфертів від органів державного управління), що більше проти минулого року на - 404,1 тис. грн. Надходження екологічного податку до спеціального фонду склали 19,4 тис. грн., що на 10,9 тис. грн. більше надходжень відповідного податку до загального фонду в минулому році.

Надходження до бюджету розвитку місцевих бюджетів сформувались за рахунок коштів від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення, за рахунок залишків, за рахунок передачі коштів із загального фонду до бюджету розвитку, за рахунок субвенцій від сільських та селищної рад на виконання загальнорайонних програм та складає 3 642,6 тис. грн., що на 598,5 тис. грн. менше, ніж за минулий рік.

Власних надходжень бюджетних установ надійшло 2 379,9 тис. грн., що більше проти минулого року на 310,5 тис. грн., або на 15,0 %.

Надходження до цільових фондів, утворених органами місцевого самоврядування, склали 311,5 тис. грн., що більше проти минулого року на 95,2 тис. грн., або на 44,0%.

Активну діяльність у цьому напрямку здійснювали утворені в райдержадміністрації комісії з питань наповнення місцевих бюджетів, з питань погашення заборгованості по сплаті єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, нарахування та виплати заробітної плати на рівні, не меншому, ніж встановлено законом, стану сплати внутрішнього податку на товари та послуги у 2017 році, стану сплати податку на доходи фізичних осіб податковими агентами, які орендують земельні паї у населення. За результатами роботи комісії додаткові надходження до місцевих бюджетів району склали 253,4 тис. грн.

Видатки загального фонду місцевих бюджетів Єланецького району з урахуванням міжбюджетних трансфертів освоєно у сумі 159 997,6 тис.грн, що становить 97,1 % до планових призначень.

Залишки коштів місцевих бюджетів на кінець звітного періоду склали 10 822,9 тис. грн., в тому числі: по районному бюджету – 6 404,4 тис. грн. (в тому числі: залишок освітньої субвенції – 861,1 тис. грн., залишок медичної субвенції – 374,9 тис. грн., 250.0 тис.грн. -залишок субвенції з державного бюджету на здійснення заходів щодо соціально- економічного розвитку окремих територій), по селищному та сільських бюджетах - 4 418,5 тис. грн. (в тому числі залишок субвенції з державного бюджету на здійснення заходів щодо соціально- економічного розвитку окремих територій – 300,0 тис. грн.)

До загального фонду районного бюджету протягом 2017 року мобілізовано 21 300,8 тис. грн податків та зборів, що становить 118,9 % до планових показників. Понад план надійшло 3 385,2 тис. грн. Базова, додаткова та стабілізаційна дотації з Державного бюджету надійшли в плановому обсязі – 11 539,2 тис. грн.

Освітня та медична субвенції з державного бюджету надійшли в повному обсязі – 35 238,4 тис. грн.

До районного бюджету надійшло 29 888,2 тис. грн субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам на виплату допомоги сім`ям з дітьми, малозабезпеченим сім`ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам, тимчасової державної допомоги дітям та допомоги по догляду за інвалідами I чи II групи внаслідок психічного розладу, що дало змогу повністю розрахуватися з одержувачами державних допомог сім’ям з дітьми.

З обласного бюджету надійшло субвенцій в загальній сумі 267,0 тис. грн. на виконання депутатами обласної ради доручень виборців, на поховання учасників бойових дій та інвалідів війни, на медичне обслуговування та надання одноразової матеріальної допомоги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на надання одноразової матеріальної допомоги сім’ям загиблих учасників бойових дій, на надання щомісячної матеріальної допомоги учасникам визволення Миколаївської області, на окремі заходи щодо соціального захисту інвалідів, компенсаційні виплати, на надання матеріальної допомоги сім’ям загиблих та померлих учасників бойових дій в Афганістані, на надання щомісячної матеріальної допомоги учасникам бойових дій у роки Другої світової війни, на надання додаткової одноразової грошової допомоги при першому працевлаштуванні у сільській місцевості випускників вищих навчальних закладів.

З бюджетів селищної та сільських рад до районного бюджету за звітний період надійшло 2 996,6 тис. грн.

З урахуванням міжбюджетних трансфертів надходження до загального фонду районного бюджету склали 164 971,0 тис. грн., що становить 102,6 % до планових призначень.


Виконання видаткової частини загального фонду районного бюджету становить 126 737,2 тис. грн., в тому числі: на оплату праці працівників бюджетних установ, що фінансуються з районного бюджету направлено 47 963,5 тис. грн, оплата енергоносіїв - 5 357,2 тис.грн, медикаменти – 365,4 тис.грн, продукти харчування – 1 346,4 тис.грн., соціальні виплати населенню – 57 695,5 тис. грн., проведення поточного ремонт доріг – 845,0 тис. грн., на надання субвенцій селищному та сільським бюджетам – 7 988,6 тис. грн., на надання інших субвенцій – 791,4 тис. грн., інші видатки - 4 384,2 тис. грн.

Видатки спеціального фонду районного бюджету становлять 2 823,7 тис. грн., з них: поточні видатки, що здійснювались за рахунок власних надходжень бюджетних установ – 1 324,7 тис. грн.;

Капітальні видатки становлять 1 499,0 тис. грн., в тому числі: на придбання комп’ютерної, побутової техніки, меблів, інтерактивних засобів, медичного обладнання та ін. для закладів освіти та охорони здоров’я за рахунок субвенцій від сільських рад, за рахунок залишку коштів освітньої субвенції, за рахунок субвенції з державного бюджету на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій, за рахунок субвенції з обласного бюджету на виконання депутатами обласної ради доручень виборців та за рахунок коштів районного бюджету направлено 557,9 тис. грн., на придбання житла для лікарів-інтернів за рахунок субвенцій від сільських рад використано 171,0 тис. грн., на придбання соціального житла (2-х квартир) для дітей - сиріт за рахунок субвенції з державного бюджету направлено 600,0 тис. грн., на капітальний ремонт ЦКД «Зоря» - 80,3 тис. грн., на виготовлення проектно-кошторисної документації по об’єкту «Капітальний ремонт будівлі Єланецької гуманітарної гімназії за адресою смт.Єланець Миколаївської області, вул.Паркова (Горького), 25» - 89,8 тис. грн.


Розвиток реального сектора економікиАгропромисловий комплексВиходячи з того, що Єланецький район є сільськогосподарським, виробництво агропромислової продукції є пріоритетним в реальному секторі економіки району.

Сільське господарство – одна з найважливіших сфер діяльності людини. Його завданням було і залишається виробництво сільськогосподарської продукції для забезпечення потреб населення продуктами харчування, а переробні підприємства сировиною.

В Єланецькому районі площа сільгоспугідь складає 101.8 тис.га , із них ріллі 75.3 тис.га.

На території району діє 202 сільськогосподарських підприємств різних форм власності, в тому числі 180 фермерських господарств та 15 великотоварних господарств, які мають в користуванні більше 1 тисячі гектар ріллі. Крім того, на території району діє 2608 одноосібних господарств, які обробляють 29.5 тис.га ріллі-39,1% від загальної кількості.

Найбільшими сільгосптоваровиробниками в районі є ТОВ «Новий Сад» - 3.3 тис.га землі в обробітку, ПСП АФ «Авангард»- 2,3 тис.га, ТОВ «Альянс»-1,8 тис.га, ТОВ СГВП «Агро-Флагман»- 1.9 тис.га, ПП АТД «Гарант» - 1,9 тис.га.

Агропромисловий комплекс характеризується розвинутим виробництвом зерна, технічних культур.

За останні роки спостерігається нестабільність у виробництві продукції рослинництва, однією з причин є несприятливі погодні умови регіону. Але динаміка урожайності та валового збору зернових засвідчує, що завдяки впровадженню новітніх технологій, високоврожайних, економічно вигідних сортів, добрив та засобів захисту рослин - залежність від погодних умов суттєво зменшилась.


Під врожай 2017 року в господарствах району (всіх форм власності) посіяно зернових культур 37,5 тис.га - 49,7% від ріллі.

Урожайність зернових культур в 2017 році - 30,2 цнт/га , що на 4 цнт/га менше, ніж у 2016 році. Намолочено 113.18 тис. тонн зерна.

Велику частку в структурі посівних площ займає така культура як соняшник, площа посіву якого під врожай 2017 року склала 29.53 тис.га - 39,1% від ріллі і цей показник є стабільним протягом останніх років. Це обумовлено тим, що соняшник є високорентабельною культурою (за рахунок високої закупівельної ціни). Зібрано соняшнику – 46,99 тис. тонн. Урожайність склала - 15,9 цнт/га.

Всього за 2017 рік вироблено валової продукції рослинництва у постійних цінах на 271.4 млн.грн., 86 % в порівнянні з 2016 роком.

Зернове господарство було і залишається стратегічною і найбільш ефективною галуззю сільськогосподарського виробництва. А найважливішою продовольчою культурою є озима пшениця, тому під врожай 2018 року заплановано і посіяно господарствами всіх форм власності 32,707 тисячі гектарів озимих культур, в т.ч. 18,606 тис.га озимої пшениці, 14,101 тис. га озимого ячменю.


Складною і нестабільною є ситуація в галузі тваринництва.

Одним із проблемних питань у тваринництві залишається відсутність великотоварного виробництва з ефективними ресурсозберігаючими технологіями. Нині діючі ферми потребують переоснащення технологічних процесів виробництва. Сільгосппідприємства не мають можливості провести реконструкцію тваринницьких приміщень під новітні технології з причини відсутності обігових коштів та відсутності пільгового кредитування. Станом на 01 січня 2018 року в районі функціонує 1 молочнотоварна ферма в ТОВ СГВП «Агро-Флагман» - 45 корів. Молочнотоварна ферма ПСП АФ «Авангард» - ліквідована.

За звітний період різко зменшилося поголів’я всіх видів сільськогосподарських тварин, що вирощуються в нашому регіоні.

У виробництві валової продукції тваринництва спостерігається тенденція стабільного зменшення за рахунок зменшення поголів’я всіх видів тварин та птиці, як у сільгосппідприємствах, так і в господарствах населення. Дане зменшення викликане відсутністю державного регулювання закупівельних цін на м'ясо та молоко, відміною державної підтримки на вирощування поголів’я як великої рогатої худоби, так і свиней та овець, некерованою епідеміологічною ситуацією (спалахи африканської чуми, сказу, різні захворювання птиці).

Виробництво молока у 2017 році зменшилося на 21449 цнт, в порівнянні з 2016 роком (16%).

Закупівлю молока в господарствах населення здійснюють 12 заготівельних пунктів, створених молокопереробними підприємствами ПАТ «Баштанський сирзавод» (м. Баштанка), ПАТ «Лакталіс - Миколаїв» (м. Миколаїв), філія ТОВ «ФУД ДЕВЕЛОПМЕНТ» (м. Нова Одеса).

Середня закупівельна ціна 1 літра молока в господарствах населення за 2017 рік склала 4.1 грн/л.

У районі йде активне технічне переоснащення аграрного виробництва. У 2017 році за власні кошти господарствами різних форм власності придбано 31 одиницю техніки, на загальну вартість 31,9 млн.грн.

Власні інвестиційні кошти господарства району вкладають не лише в придбання нової високопродуктивної техніки, а і в облаштування та реконструкцію існуючих виробничих баз.


Промисловість


В районі відсутні промислові підприємства.

Виробництво та реалізацію промислової продукції здійснюють підсобні підрозділи сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств та фізичні особи – підприємці (переробка, міні – цехи). Статистичними органами в основне коло підприємств, які звітують про щомісячні обсяги реалізації промислової продукції (товарів, послуг) включено сільськогосподарське підприємство ПСП «Агрофірма Авангард» (виробництво хлібобулочних виробів, олії, круп, кормів для тварин) та ЄСКП «Єланецьводопостач» (водопостачання, каналізація, поводження з відходами).

За січень-грудень 2017 року за оперативними даними реалізовано промислової продукції (товарів, послуг) на 1,3 млн.грн., що становить 127,7% до відповідного періоду 2016 року.

Обсяг реалізованої промислової продукції у розрахунку на одну особу складає 85 грн., що становить 128,8% до січня – грудня 2016 року.

Основним видом промислової продукції, яка виробляється в районі, є виробництво хліба та хлібобулочних виробів, виробництво якого здійснюють ПСП «Агрофірма «Авангард», ФОП Гуліна, ФОП Лунгул та ПП АТД «Гарант». За рахунок власного виробництва забезпечується більше 30 % потреби населення району в даній продукції.

Здійснюється в незначних обсягах виробництво і іншої промислової продукції - круп, олії соняшникової, борошна.

З метою розвитку промисловості та залучення інвестиційних коштів в 2017 році проведено зустріч з інвестором ТОВ «Грінен» щодо питання розміщення електростанції з використання енергії сонця в адміністративних межах Єланецької селищної ради. За результатами прийнято розпорядження голови РДА від 12 вересня 2017 року № 227-р «Про розроблення детального плану території земельної ділянки в адміністративних межах Єланецької селищної ради для розміщення електростанції з використання енергії сонця».  На даний час здійснені заходи по розробленню детального плану території земельної ділянки, проведено громадські слухання і розпорядженням голови РДА від 12 лютого 2018 року затверджено проект містобудівної документації детального плану території щодо розміщення сонячної електростанції . При умові реалізації даного проекту в районі буде зареєстровано промислове підприємство та створено до 20 нових постійних робочих місць, збільшаться надходження до місцевого бюджету від оренди земельної ділянку та договору соціального партнерства.


Інвестиційна діяльність


Актуальним залишається питання поліпшення інвестиційної привабливості району та залучення інвесторів.

За статистичними даними в районі за січень - вересень 2017 року освоєно капітальних інвестицій в сумі 75860 тис.грн. (за січень – вересень 2016 року – 69889 тис.грн.), що становить 4903,7 грн на одну особу (січень - вересень 2016 року - 4477,2 грн. на 1 особу).

Визначальну роль у структурі джерел інвестування відіграють власні кошти підприємств та організацій, за рахунок яких освоєно 79,4 %, або 60243 тис.грн. Із загальної суми інвестицій спрямовано 60347 тис.грн. на придбання машин, обладнання та інвентарю (79,6%), 13471 тис.грн. на придбання транспортних засобів (17,8%), 1569 тис.грн. в нежитлові будівлі (2,1%). Кошти державного та місцевих бюджетів склали 974 тис.грн. (1,3%).

Реалізація інвестиційних проектів в січні – грудні 2017 року на території району не здійснювалась.


( До регіональної комісії з оцінки та проведення конкурсного відбору інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку, що можуть реалізуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку в Миколаївській області на 2017 рік було подано 3 проекти:

1. Реконструкція ДНЗ №5 в с.Велідарівка Єланецького району Миколаївської області (кошторисна вартість 807,484 тис.грн.)
Проект регіональною комісією оцінений, рейтингова середня оцінка проекту склала – 30,5263 балів, що відповідає 61 місцю.

2. «Реконструкція гімназії з добудовою спортзалу по вул.Горького,25 в смт Єланець Миколаївської області» (кошторисна вартість 2407,283 тис.грн.).

Проект регіональною комісією оцінений, рейтингова середня оцінка проекту склала –33,1579 балів, що відповідає 39 місцю.

Всього по області брало участь у попередньому конкурсному відборі 113 проектів.
За результатами оцінювання конкурсною комісією дані проекти не увійшли до переліку проектів, що можуть бути реалізовані за рахунок коштів ДФРР.
Бо до переліку проектів в першу чергу увійшли проекти попередніх років (перехідні), а далі перевага віддавалась проектам регіонального значення.

3. Теплосанація будівлі Возсіятської ЗОШ І-ІІІ ступенів за адресою с.Возсіятське Єланецького району Миколаївської області вул. Шкільна, 36 (капітальний ремонт) (кошторисна вартість 2947,144 тис.грн.). Даний проект не пройшов регіональний відбір, не оцінювався ).Залишився не реалізованим перехідний з 2016 року проект «Реконструкція Єланецької гуманітарної гімназії з впровадженням енергозберігаючих заходів з теплосанації будівлі та встановлення електричного теплоакумулюючого опалення за адресою смт. Єланець Миколаївської області, вул. Горького, 25».

Функції замовника по цьому проекту здійснює управління капітального будівництва облдержадміністрації. З початку реалізації проекту освоєно - 795,507 тис.грн. (2016 рік - 503,372 тис.грн, 2017 рік- 292,135 тис.грн.) На об’єкті виконано роботи по заміні внутрішніх мереж опалення та частковій установці обладнання котельні. Стан виконання проекту – 34%. Реалізація проекту не завершена. Підрядна організація, договір з якою укладено управлінням капітального будівництва облдержадміністрації, у 2017 році до робіт на об’єкті не приступала.

Враховуючи соціальну значимість даного проекту для району та з метою попередження аварійних ситуацій в ході будівельних робіт та після будівництва райдержадміністрацією визначено обсяг додаткових робіт, фінансування яких передбачено за кошти районного бюджету. Так, у 2017 році на замовлення відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації було виготовлено технічний звіт про топографо-геодезичні вишукування щодо топографічного знімання земельної ділянки в існуючих межах, технічний висновок інженерно-геологічних вишукувань для виконання робочого проекту капітального ремонту існуючої будівлі Єланецької гуманітарної гімназії та безпосередньо робочий проект, на загальну суму 100 тис. грн., профінансовану з районного бюджету.

У 2018 році за рахунок коштів районного бюджету заплановано реалізацію робочого проекту капітального ремонту існуючої будівлі Єланецької гуманітарної гімназії, загальною кошторисною вартістю 565,000 тис. грн.


Визначаючи пріоритетність соціальних проектів для району в 2017 році райдержадміністрацією надано 7 пропозицій по проектах до Плану заходів з реалізації у 2018-2020 роках Стратегії розвитку Миколаївської області на період до 2020 року, реалізація яких потребує коштів державного та обласного бюджетів.


1.«Реконструкція ДНЗ №5 в с.Велідарівка Єланецького району Миколаївської області» - (обсяг фінансування - 807,484 тис.грн.)

2.«Реконструкція частини приміщень Возсіятської сільської лікарняної амбулаторії для відкриття додаткових груп (ясельних) дитячого дошкільного закладу с.Возсіятське Єланецького району Миколаївської області» (обсяг фінансування - 897,594 тис.грн.)

3. «Реконструкція Єланецької гуманітарної гімназії з впровадженням енергозберігаючих заходів з теплосанації будівлі та встановлення електричного теплоакумулюючого опалення за адресою  смт Єланець Миколаївської області, вул. Горького, 25»  (обсяг фінансування – 1974,246 тис.грн.)

4. «Реконструкція системи опалення терапевтичного корпусу Єланецької ЦРЛ» - (орієнтовний обсяг фінансування – 3180,0 тис.грн.)

5. «Теплосанація будівлі Возсіятської ЗОШ І-ІІІ ступенів за адресою с.Возсіятське Єланецького району Миколаївської області вул.Шкільна,36» (капітальний ремонт) -(обсяг фінансування – 2946,144 тис.грн.)

6. «Реконструкція Єланецької гуманітарної гімназії з добудовою спортзалу по вул. Горького,25 смт.Єланець Миколаївської області» - (обсяг фінансування – 2407,28 тис.грн.)

7. «Реконструкція районного Будинку культури в смт.Єланець» - (орієнтовний обсяг фінансування – 4150,0 тис.грн.).


Споживчий ринок та послугиСфера внутрішньої торгівлі, ресторанного господарства та послуг є важливою складовою внутрішнього ринку і відіграє значну роль, як у формуванні загальноекономічного потенціалу району, так і у забезпеченні потреб населення у товарах та послугах.

Роздрібна торгова мережа району налічує 235 об'єктів торгівлі, з яких 12 належать юридичним особам, 223 підпорядковані фізичним особам-підприємцям. Протягом 2017 року мережа підприємств роздрібної торгівлі розширилась на 3 одиниці.

За січень – вересень 2017 року обсяг роздрібного товарообороту підприємств, основним видом економічної діяльності яких є роздрібна торгівля, по району склав 25205,4 тис.грн. Індекс фізичного обсягу роздрібного товарообороту підприємств у січні– вересні 2017 р. до січня – вересня 2016р.  у порівняних цінах склав 203,9%. В товарній структурі роздрібного товарообороту підприємств більшу частку займають непродовольчі товари – 93,6% (23,6 млн.грн.).

На районному ринку послуг функціонує 6 підприємств – юридичних осіб, якими надаються послуги транспорту, надання в оренду й експлуатацію нерухомого майна, послуг в сфері інжинірингу. За 9 місяців 2017 року обсяг послуг, реалізованих споживачам підприємствами сфери нефінансових послуг, становив 7390,4 тис.грн (у ринкових цінах) ( більше проти 9 місяців 2016 року на 4380,4 тис.грн. ), населенню району реалізовано послуг на 1192,0 тис.грн. (16,1% в загальному обсязі), що на 234,1 тис.грн більше минулорічного показника за аналогічний період.


ТранспортЗа 2017 рік підприємствами району перевезено вантажів 58,6 тис. тонн, що на 23,6% більше, ніж за відповідний період 2016 року, вантажооборот склав 2,9 млн. ткм, що на 26,6% більше від минулого року.

В районі функціонує 1 приміський автобусний маршрут загального користування «Єланець-Великосербулівка», організатором перевезень на якому є райдержадміністрація. З перевізником укладено договір на перевезення пасажирів пільгової категорії громадян. За січень – грудень 2017 року перевезено 894 пасажирів пільгової категорії на суму 13539,61 грн, яку відшкодовано перевізнику за рахунок коштів районного бюджету. На даний час вирішується питання про запровадження приміського маршруту «Новоолександрівка-Єланець».Зараз перевізником виготовляється пакет документів для участі в конкурсі.


Діяльність підприємствРозвиток малого підприємництва є невід’ємною складовою частиною економіки району. Аналіз стану та розвитку малих підприємств району показує їх значний вплив на соціально-економічний розвиток району. Кількість зареєстрованих малих та середніх суб’єктів підприємницької діяльності, юридичних та фізичних осіб у 2016 році становила 205 одиниць, що на 5,1 % більше, ніж у 2015 році (195 одиниць). У розрахунку на 10 тис. осіб наявного населення припало 133 підприємства (у 2015 році-125). Загалом, до сфери малого бізнесу відноситься 99,0% діючих підприємств району, а до середніх – 1%.


Станом на 01.01.2018 р. в районі зареєстровано 420 фізичних осіб - підприємців, станом на 01.01.2017 року їх було 408.

Ефективність малих і середніх підприємств оцінюється показником – обсяг реалізованої продукції (робіт, послуг), у 2016 році даний показник становив 1179 млн.грн., що на 59 млн. менше попереднього року.

Протягом січня – грудня 2017 року суб’єкти підприємницької діяльності брали участь у конкурсах по закупівлі продуктів харчування та інших товарів для загальноосвітніх навчальних закладів району, для центральної районної лікарні, районного центру первинної медико – санітарної допомоги, для стаціонарного відділення постійного та тимчасового проживання одиноких громадян та інвалідів територіального центру соціального обслуговування. Загальна кількість замовлень, розміщених серед малого і середнього підприємництва становить 633 договора, на загальну суму 6469,3 тис.грн., що в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року більше на 278 одиниць (178,3%).


Житлово-комунальне господарство


Ключовими у житлово-комунальній галузі району є питання проходження опалювального сезону, ремонту доріг та водозабезпечення.

Протягом опалювального періоду 2017-2018 року забезпечено стале проходження опалювального періоду в закладах соціальної сфери.


Розвиток дорожньої інфраструктури

На вирішення проблемних питань, пов’язаних з ремонтом доріг у 2017 році в районному бюджеті затверджувались видатки на проведення робіт з експлуатаційного утриманням автомобільних доріг загального користування місцевого значення (О 151002 (Єланець-Півні)-Ольгополь) в сумі 745,0 тис. грн., в тому числі районний бюджет – 500,0 тис. грн., субвенція Єланецької селищної ради – 220 тис. грн, Малодворянської сільської ради – 25,0 тис. грн. та 100,0 тис. грн. (районний бюджет) на дорогу (Одеса-Новий Буг) О-15-10-05 Великосербулівка-Малосербулівка.

За рахунок бюджетів Великосербулівської сільської ради виконано ремонтні роботи асфальтобетоном на дорозі (Одеса-Новий Буг) О-15-10-05 Великосербулівка-Малосербулівка, площею 600 кв.м на суму 191,2 тис. грн., площею 650 кв.м на суму 213 тис. грн. та Єланецької селищної ради відремонтовано вулиць комунальної власності 660 кв.м на суму 58,0 тис. грн., Калинівської сільської ради – 275,1 кв.м на суму 99,7 тис.грн., Водяно-Лоринської сільської ради – 1020 кв.м (асфальтобетон), 1360 кв.м (перероблений асфальт), ямковий ремонт 313,6 кв.м, планування дороги 300 кв.м на суму 588,0 тис. грн., викладено 230 кв.м тротуарної доріжки на суму 95,0 тис. грн., Нововасилівської сільської ради – на дорозі О-15-10-03 Іванівка-Нововасилівка-Малодворянка 360 кв.м на суму 150,0 тис. грн., Великосолонівської сільської ради відремонтовано вулиць комунальної власності 915 кв.м на суму 348,1 тис. грн., Малоукраїнської сільської ради - проведено грейдерування, засипання щебеневим та асфальтобетонним покриттям доріг комунальної власності, площею 1467 кв.м. на суму 323,3 тис. грн.

Проведено ремонт дороги загального користування місцевого значення (О 151002 (Єланець-Півні)-Ольгополь) площею 3781 кв. м на суму 745,0 тис. грн., в тому числі ямковий ремонт емульсією 3331 кв.м., асфальтобетоном - 450 кв.м.

З приводу доріг взагалі хочу сказати наступне. У пресі неодноразово звучало, що при призначенні мене на посаду одним із пріоритетних видів діяльності я визначала ремонт доріг, але сьогодні навіть на рівні держави важко спрогнозувати, як будуть вирішуватися ці питання. Як от на дорогу Н-14 планувалося 12 мільярдів гривень, маємо 300 мільйонів і ті невідомо чи отримаємо.

На сьогоднішній день проблемним залишається ремонт під’їзних доріг до райцентру. Складна ситуація склалася по дорогам Н-14, Р-55, Т-1510. Стосовно експлуатаційних коштів, то тендер на експлуатаційне утримання доріг буде завершений в середині березня, тому ми сьогодні не можемо сказати, яку суму отримає район.

Фактично витрачено на зимове утримання доріг в районі 455 тис.грн.без урахування робіт які виконувались у В-Лорино і Возсіятському.

Щодо доріг загального користування місцевого значення, так звані «О» і «С», то тендер на їх утримання відмінено ще 2 тижні тому. Було 3 претендента, але надані ними документи не відповідали матеріально- технічній базі.

Новий тендер мав бути оголошений 21-22 лютого, результати ми матимемо через 2 місяці. Тобто, на сьогоднішній день не визначено підрядника, який виконуватиме ремонтні роботи. Це ускладнює проведення ремонтних робіт і на дорозі до с.Півні, де сьогодні склалась критична ситуація. У зв’язку з цим райдержадміністрацією підготовлено клопотання до облдержадміністрації та внесено подання на розгляд сесії районної ради щодо резервування коштів на спів фінансування ремонтних робіт на дорогах загального значення, що проходять територією району, в сумі 600 тис.грн. Хоча за попередніми обрахунками тільки на ремонт чотирьох найпроблемніших ділянок на дорозі Єланець-Півні необхідно майже 1 мільйон гривень.


Питання забезпечення населення району питною водою з часу призупинення роботи Єланецького групового водопроводу залишається актуальним.

На сьогодні ми маємо відновлення на стабільному рівні функціонування ділянки колишнього магістрального водопроводу в реверсному режимі із Новоявленської артсвердловини до смт Єланець, яка потім доставляється споживачам в цистернах автотранспортною технікою за двома стандартами – технічна та питна (після очистки на установці зворотнього ОСМОСу).

Відповідно до відкоригованого проекту «Реконструкція системи водопостачання смт Єланець з установкою знезараження» і на замовлення управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації розпочато реконструкцію системи водопостачання смт Єланець з установкою знезараження, загальною кошторисною вартістю 3,996 млн. грн.

2011 року забезпечено реконструкцію 6,2 км водопостачання, облаштування 2-х артсвердловин, закуплено обладнання для трансформаторної підстанції та установки знезараження питної води. Освоєно 2,7 млн.грн. Будівельна готовність об’єкта становить 68%.

Для забезпечення завершення будівництва об’єкту необхідно 1,2 млн. грн., які по теперішній час на реалізацію проекту не виділялись у зв’язку з припиненням фінансування Загальнодержавної програми «Питна вода України».

На даний час до розв’язання проблеми підключився народний депутат України Олександр Лівік, який обіцяє залучити до 10 мільйонів гривень з державного бюджету на розв’язання проблеми з водозабезпеченням.


Благоустрій

За ініціативи райдержадміністрації, районної ради, селищного та сільських голів щороку запроваджується кампанія із благоустрою та озеленення в населених пунктах району та проводиться акція «За чисте довкілля» з метою поліпшення санітарного стану та благоустрою населених пунктів із залученням громадськості, учнівської молоді, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, органів місцевого самоврядування.

В рамках проведених заходів організовувались суботники та дні чистоти, висаджено 1952 дерева, 568 кущів. Ліквідовано 18 стихійних сміттєзвалищ.

Періодично селищною та сільськими радами проводяться роботи по впорядкуванню сміттєзвалищ.

Діючі полігони твердих побутових відходів в районі відсутні, відповідно до проведеної інвентаризації визначено 16 організованих місць видалення відходів.

По кожній сільській (селищній) раді наявні розпорядження райдержадміністрації «Про надання дозволу на збір матеріалів попереднього вибору земельної ділянки».

Проблемним питанням по експлуатації сміттєзвалищ є виготовлення технічної документації.

Протягом року виконувались роботи по встановленню нових та впорядкуванню існуючих дитячих і спортивних майданчиків, огородженню кладовищ, реконструкції та ремонтів братських могил, пам'ятників, меморіальних комплексів. Зокрема, по району в 2017 році встановлено 12 дитячих майданчиків, загальною вартістю 489,2 тис. грн. (6 – Єланецька селищна рада, 2- Нововасилівська сільська рада, 2- Великосербулівська сільська рада, 1 –Ольгопольська сільська рада, 1 – Водяно - Лоринська сільська рада), проведено наповнення існуючих майданчиків вартістю 167,1 тис. грн., встановлено 1 спортивний майданчик у Нововасилівській сільській раді, вартістю 6,5 тис. грн. та наповнено існуючі на суму 63,1 тис. грн. Єланецькою селищною радою.

На виконання заходів по відновленню зовнішнього освітлення населених пунктів протягом звітного періоду встановлено 302 джерела світла, з них енергозберігаючих - 269 одиниць.

Загалом по району встановлено 1471 світлоточку, з них енергозберігаючих джерел світла 1309 одиниць на загальну суму 998,8 тис. грн., витрачено 469,5 тис. грн. на утримання зовнішнього освітлення за рахунок місцевих бюджетів.

Загальна протяжність мереж зовнішнього освітлення становить 166 км, з них у 2017 році відновлено 23 км, порівняно з попереднім роком мережа зовнішнього освітлення збільшилась на 37,9%. За результатами проведених співбесід з сільськими головами роботи по вуличному освітленню будуть завершені у 2018 році.


Соціальний захист населенняПитання праці, зайнятості, соціального захисту та пенсійного забезпечення населення завжди займали одне із найважливіших місць в роботі районної державної адміністрації та її структурних підрозділів. Основними завданнями в сфері соціального захисту населення було і залишається вдосконалення системи соціальних виплат, спрямованих на посилення соціального захисту соціально-вразливих верств населення, спрощення процедур надання державних соціальних допомог, житлових субсидій та впровадження нових форм соціального обслуговування, зокрема, в сфері надання соціальних послуг.


Зайнятість населення


З метою забезпечення зайнятості населення у 2017 році проводилася робота по виконання основних показників та заходів Програми зайнятості населення Єланецького району на період до 2017 року:

- перебувало на обліку в районному центрі зайнятості 1468 чол., що становить 81.5% до річного завдання (1800);

- працевлаштовано службою зайнятості 624 осіб, що становить 85.5% до річного завдання (730);

- пройшли професійну підготовку та підвищення кваліфікації 171 чол., що становить 101.8% до річного завдання (168);

- організація громадських робіт 248 осіб, що становить 89.8% до річного завдання (276);

- охоплено активною політикою зайнятості 1043 чол., що становить 88.8 % до річного завдання (1174);

- створено робочих місць шляхом компенсації роботодавцю єдиного внеску 7, що становить 46.7% до річного завдання (15).


За 2017 рік в районі створено 43 нових робочих місця, що становить 23.8% до річного завдання (180), в тому числі юридичними особами – 33 робочих місць, фізичними особами – 10 робочих місць.

За станом на 01.01.2018 року рівень зареєстрованого безробіття становить 4.2%, що на 0.5% менше проти 01.01.2017 року (4.7%).


Районною робочою групою з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення проводилася інформаційно – роз’яснювальна робота з питань дотримання трудового законодавства та переваг легальної зайнятості серед роботодавців і найманих працівників. Так, протягом 2017 року робочою групою проведено інформаційно – роз’яснювальну роботу в 224 суб’єктах господарювання. Управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації розроблено та розповсюджено серед найманих працівників та роботодавців 837 буклетів з питань праці та переваг легальної зайнятості.


Оплата праці

У 2017 році забезпечено проведення інформаційно-роз'яснювальної роботи з питань оплати та нормування праці, в тому числі на підприємствах-боржниках та підприємствах, на яких не дотримуються вимоги ст.115 КЗпП України щодо виплати заробітної плати двічі на місяць. Забезпечено проведення якісного щоденного контролю за станом виплати заробітної плати.

За останніми звітними даними (січень – вересень 2017 року) розмір середньомісячної заробітної плати штатних працівників району становив 4817 грн., що в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року збільшилася на 71.2% (2813 грн.). Рівень середньої заробітної плати до обласного показника складає 74.7% (по області 6450 грн.).

З метою надання методичної допомоги суб’єктам господарювання щодо дотримання чинного законодавства з питань оплати праці управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації проводиться відповідна інформаційно – роз’яснювальна робота. Протягом 2017 року така робота проведена на 25 підприємствах району, в тому числі на підприємствах, які мали борги по заробітній платі (філія «Єланецький райавтодор»).

У 2017 року проведено вивчення стану запровадження підприємствами,установами та організаціями району встановленого розміру мінімальної заробітної плати з 01.12.2016 року 1600 грн. та з 01.01.2017 року 3200 грн. на місяць. Обстежено 122 підприємства. Порушень не встановлено.

Станом на 01.01.2018 року в районі заборгованості із виплати заробітної плати становить 78.7 тис.грн. (філія «Єланецький райавтодор»).


Атестація робочих місць за умовами праці


У 2017 році забезпечено надання підприємствам, установам та організаціям району методичної та консультаційної допомоги щодо організації проведення атестації робочих місць за умовами праці.


Для забезпечення соціального захисту працюючих у шкідливих і важких умовах праці у 2017 році управлінням проводилася робота по організації проведення атестації робочих місць за умовами праці.

В управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації створено Реєстр підприємств, на яких є робочі місця зі шкідливими умовами праці.

Реєстр налічує 39 підприємств, установ, організацій різних форм власності, відповідно до якого підлягає атестації 180 робочих місць, на яких працює 183 особи. Рівень атестації складає 98.9%.


Соціальний захист громадян в умовах підвищення цін і тарифів на оплату за житлово-комунальні послуги


В Єланецькому районі 5161 домогосподарство. Станом на 01.01.2018 року субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначено 4314 домогосподарствам. Загальна сума призначених субсидій становить 22550,271 тис.грн.. Субсидію на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначено 947 домогосподарствам на загальну суму 2659,630 тис.грн..

Протягом 2017 року забезпечено проведення широкої інформаційно-роз’яснювальної роботи на території району щодо Порядку призначення та надання житлових субсидій шляхом розміщення інформаційних матеріалів в районній газеті «Єланецький вісник», на інформаційних стендах, зустрічей з населенням та у трудових колективах району.

Забезпечено 100% здійснення автоматичного призначення субсидій тим громадянам, у яких закінчився термін її призначення та видача повідомлень у визначені терміни.


Про стан надання пільг та компенсаційних виплат


Протягом 2017 року забезпечено надання пільг та компенсацій, на які мають право окремі категорії громадянам згідно із чинним законодавством.

Станом на 01.01.2018 року за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам надано пільги населенню на загальну суму 1633,556 тис. грн., за рахунок коштів районного бюджету надано пільги населенню на загальну суму 58,124 тис.грн..

Підтримується в актуальному стані Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги. Станом на 1 січня 2018 року внесено до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги інформацію про 4707 осіб, які мають відповідні статуси.

У 2017 році збільшилась кількість учасників бойових дій, які брали участь в антитерористичній операції. Станом на 01.01.2018 року на обліку перебувають 172 особи, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції (з них 2 інваліда війни) та 2 членів сім’ї загиблого учасника антитерористичної операції. Зазначені категорії громадян 100% користуються пільгами та субсидією.


Надання різних видів соціальної допомоги демобілізованим військовослужбовцям-учасникам антитерористичної операції та їх сім’ям.

На виконання Указу Президента України № 150/2015 "Про додаткові заходи щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції» в районі проводяться заходи щодо допомоги, реабілітації та адаптації демобілізованих військовослужбовців-учасників АТО.

Службами району постійно проводиться обстеження матеріально-побутових умов проживання сімей мобілізованих військовослужбовців з метою виявлення потреб у наданні допомоги та послуг. Проведено100% обстеження умов проживання 289 сімей мобілізованих військовослужбовців та учасників АТО.

Управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації проводиться наповнення бази даних "Облік потреб учасників АТО", де 100% внесена інформація про демобілізованих військовослужбовців, осіб з інвалідністю та учасників бойових дій.

На обліку в ЄДАРП (єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги) перебувають та користуються пільгами з оплати житлово-комунальних послуг, електроенергії та абонентної плати за користування квартирним телефоном 169 учасників бойових дій антитерористичної операції, 3 особи з інвалідністю внаслідок антитерористичної операції, 2 члена сім'ї загиблого військовослужбовця.

З демобілізованими учасниками АТО проводиться інформаційно-роз'яснювальна робота щодо працевлаштування, навчання, професійної підготовки через районний центр зайнятості, забезпечення санаторно-курортними путівками.

Протягом 2015-2017 років за рахунок коштів державного бюджету 2 учасника АТО пройшли навчання за спеціальністю тракторист-машиніст, 2 учасника АТО, водії категорії «В», «С», пройшли навчання для відкриття категорії «Е».

29 осіб із сімей 10 учасників АТО, дружина загиблого учасника АТО оздоровились на базі відпочинку «Очаків» за кошти обласного бюджету.

У 2015-2017 роках управлінням соціального захисту населеннярайдержадміністрації 1 особу з інвалідністю внаслідок антитерористичної операції та 8 учасників бойових дій антитерористичної операції забезпечено санаторно - курортними путівками.

На сайті райдержадміністрації, стендах управління, сільських рад, в районній газеті «Єланецький вісник» розміщена інформація про порядок забезпечення учасників антитерористичної операції санаторно-курортними путівками та перелік санаторно-курортних закладів.

Станом на 01.01.2018 року послугами районного центру зайнятості скористалося 84 особи з числа військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції, з них звернулося у звітному періоді 22 особи. За сприяння служби зайнятості роботу отримало 14 учасників антитерористичної операції. У звітному періоді 5 осіб з числа демобілізованих учасників АТО брали участь у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру. За направленням районного центру зайнятості протягом 2017 року професійне навчання пройшли 11 безробітних демобілізованих учасників АТО, 73 демобілізованих учасників АТО отримали профорієнтаційні послуги.

При управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації запроваджено роботу телефонної «гарячої лінії» для надання консультативної допомоги учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей, надання їм відповідних послуг за принципом «єдиного вікна», а також соціальних та медичних послуг з виїздом у місць проживання демобілізованих військовослужбовців.

При райдержадміністрації діє Центр допомоги допомоги учасникам АТО, який проводить анкетування, збирає та обробляє інформацію щодо проблемних питань учасників АТО та їх родин.

Управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації, селищною, сільськими радами протягом 2017 року надано одноразову грошову допомогу 182 сім'ям на суму 167500 грн., натуральну допомогу надано 11 сім'ям на суму 14100 грн.

Селищна та сільські ради забезпечили 45 сімей демобілізованих військовослужбовців дровами.

В Єланецькій центральній районній лікарні розгорнуто 4 стаціонарних ліжка у відділенні хірургічного профілю та 2 ліжка у терапевтичному відділенні для лікування ветеранів війни та воїнів АТО. Станом на 01.01.2017 року обов’язковому медичному обстеженню підлягало 153 демобілізованих учасників антитерористичної операції, із них 3 особи з інвалідністю внаслідок антитерористичної операції, оглянуто – 100%.

Всього до Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області подано 200 заяв учасниками АТО на отримання земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства на території Єланецького району. Видано 115 наказів щодо затвердження проектів землеустрою та надання у власність земельних ділянок.


Соціальний захист громадян,які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи


Cтаном на 01.01.2018 року на обліку перебуває 155 громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи: 1 категорії – 4 чол., 2 категорії – 47, 3 категорії – 64, діти-потерпілі – 39 чол., дружина померлого громадянина (ЧАЕС) – 1 чол., яким протягом року виплачено компенсацій на загальну суму 140,157 тис.грн..

У 2017 році за рахунок коштів державного бюджету забезпечено санаторно-курортне лікування ліквідатора 1 категорії, інвалідність якого пов’язана з Чорнобильською катастрофою на суму 5,250 тис.грн..

На виконання обласної програми «Пільги на медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у 2017 році видано лікарями 280 рецептів на безплатне одержання ліків на загальну суму 40,093 тис.грн..


Забезпечення якісного виявлення потреб та надання соціальних послуг особам, які перебувають в складних життєвих обставинах


Протягом 2017 року було виявлено 3274 особи, що потребували і фактично отримали соціальні послуги в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Єланецького району. Відділенням соціальної допомоги вдома надано послуги–122 особам, відділенням денного перебування – 1311 особам, відділенням стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання – 12 особам, відділенням організації надання адресної натуральної та грошової допомоги – 1829 особам.

З метою охоплення соціальними послугами більшої кількості населення району, забезпечення доступності послуг для громадян віддалених населених пунктів у відділенні денного перебування працюють 10 фахівців із соціальної роботи на 5,5 штатних одиниці в терцентрі та за сумісництвом на 4 шт.одиниці в Єланецькому ЦСССДМ.

Проводилось щомісячне планування, розробка графіку надання соціальних послуг мультидисциплінарною командою територіального центру, за результатами діяльності якої здійснювався аналіз наданих послуг - надано соціальні послуги 367 особам. Соціально – педагогічні послуги в «Університеті третього віку» отримали 185 осіб, навчання проводилось на факультетах «соціально-активна життєва позиція», «літературно – мистецький», «основи комп’ютерної грамотності» та «історико-краєзнавчий».


Реалізація заходів районних програм соціального захисту населення


На виконання Комплексної програми соціального захисту населення «Турбота» на період до 2020 року з обласного, районного, селищного та сільських бюджетів виділяються кошти для забезпечення матеріальної підтримки осіб з інвалідністю війни, учасників бойових дій в роки Другої світової війни,учасників бойових дій воїнів- Афганців, учасників АТО, громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи до річниць Перемоги, річниць визволення України та визволення району від фашистських загарбників, державних свят та з нагоди їх Дня народження.

За рахунок субвенції з обласного бюджету у 2017 році 2 особам на суму 3,4 тис. грн здійснено фінансування видатків на відшкодування витрат на поховання особам з інвалідністю війни, учасників бойових дій.

Проводиться виплата грошової компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги: у 2017 році 24 особам на суму 48,5 тис грн.

Станом на 01.01.2018 року на обліку перебуває 1044 осіб з інвалідністю, з них осіб з інвалідністю І групи – 75, ІІ групи – 268, ІІІ групи - 626, 74 дітини з інвалідністю.

Відповідно до районної програми "Безбар'єрна Єланеччина на період до 2020 року" здійснено фінансування коштів 2 учасникам бойових дій, воїнам-Афганцям, які є особами з інвалідністю загального захворювання та 3 громадянам, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС I та II категорії, які є особами з інвалідністю загального захворювання надаються пільги 25% та 50% знижки по оплаті за житлово – комунальні послуги та вартості твердого палива, у 2017 році виділено – 15,9 тис.грн.

Інваліди забезпечуються технічними засобами реабілітації відповідно до індивідуальних програм реабілітації. Протягом 2017 року засоби реабілітації та пересування отримало 57 осіб з інвалідністю.

Відповідно до індивідуальних програм реабілітації 13 дітей з інвалідністю пройшли курс реабілітації в Державній реабілітаційній установі «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Мрія».

Дійсно, управлінням соціального захисту проводиться великий обсяг роботи і дуже приємно відзначити, що за підсумками роботи за 2017 рік наше управління посіло І місце в рейтингу по Миколаївській області.


Захист прав дитини


У районі постійно проводиться робота щодо поліпшення соціального захисту дітей, у тому числі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, розв’язання проблем дитячої бездоглядності та безпритульності, створення належних умов для соціально-психологічної адаптації дітей, реалізації їх права на сімейне виховання та здоровий розвиток.

У цьому напрямку упродовж 2017 року активно працювала комісія з питань захисту прав дитини при Єланецькій райдержадміністрації, яка розглянула 138 різнопланових питань.

На кінець 2017 року з 42 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що перебувають на первинному обліку служби у справах дітей райдержадміністрації 33 проживають в сім’ях опікунів, піклувальників, та 4 - в прийомних сім’ях, виховуючись за принципом родинності та у сімейному оточенні (88, 1%), і лише 5- перебувають в закладах (з яких 3 навчаються в професійно-технічних ліцеях) (11, 9%).

1 з 8 дітей, які набули статусу дитини, позбавленої батьківського піклування, протягом звітного року був влаштований до професійно- технічного закладу, 7 – в сім’ї громадян України та родичів під опіку, піклування.

Станом на 31 грудня 2017 року в районі функціонувало 4 прийомних сім’ї, в яких виховувалося 8 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Протягом 2017 року з первинного обліку 7 дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування влаштовано під опіку, та 13 дітей даної категорії знято з обліку з причини досягнення повноліття.

Всього на території району проживає 47 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них: 17 дітей з інших районів та областей влаштовані в сім’ї громадян на території нашого району (10 - під опіку, 7 - в прийомні сім’ї) та 30 – з нашого району ( 27 - влаштовані під опіку, піклування, 1- в прийомній сім’ї, 2- навчаються в Єланецькому професійному аграрному ліцеї).

Працівниками служби у справах дітей райдержадміністрації ведеться систематична профілактично-роз'яснювальна робота з метою попередження насилля та жорстокого поводження з дітьми.

На обліку перебуває лише 1 дитина, відносно якої вчинено насильство. Щодо вчинення цих насильницьких дій працівниками різних структур проводились спільні дії щодо протидії цьому явищу: профілактичні бесіди з батьками та дітьми, притягнення батьків до адміністративної відповідальності.

З метою запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, профілактики правопорушень серед неповнолітніх, попередження пияцтва та тютюнопаління серед учнівської молоді, виявлення фактів реалізації алкогольних та тютюнових виробів неповнолітнім, протягом 2017 року проведено 48 профілактичних рейдів «Діти вулиці».


На виконання заходів Комплексної районної Програми захисту прав дітей Єланецького району «Дитинство» на 2013 – 2017 роки у 2017 році з районного бюджету було виділено 15 000 грн., з яких профінансовано 14 993 грн., та використані на заходи.


На виконання розпорядження облдержадміністрації від 14.12.2017 року №526-р «Про розподіл субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво/капітальний ремонт/реконструкцію малих групових будинків, будинків підтриманого проживання, будівництво/придбання житла для дитячих будинків сімейного типу, соціального житла для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, виготовлення проектно-кошторисної документації», Єланецька райдержадміністрація 22 грудня 2017 року за кошти державної субвенції в сумі 600 тис. грн., згідно договорів купівлі – продажу, придбала у державну власність 2 однокімнатних квартири, фото яких ви можете побачити на слайді , за адресами: квартира №1 у житловому будинку 14 А, по проспекту Незалежності в смт Єланець Єланецького району Миколаївської області, вартістю 300 тис грн., та квартира №15 у житловому будинку 14 А, по проспекту Незалежності в смт Єланець Єланецького району Миколаївської області, вартістю 299 тис. 973 грн. 00 коп., для забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа.


Освіта


Мережа навчальних закладів


В районі створені належні умови для інтелектуальних, фізичних і творчих здібностей дітей і підлітків.

У 2017 році збережено мережу закладів загальної середньої освіти району. До мережі функціонуючих закладів загальної середньої освіти району входять: школи І – ІІІ ступенів – 11, школи І – ІІ ступенів – 4, заклади нового типу – 1 (Єланецька гуманітарна гімназія – 140 учнів), всього відкрито у 2017/2018 навчальному році 116 класів на 1 487 учнів.

У Єланецькому районі діє позашкільний заклад – районний Будинок творчості школярів. У районному Будинку творчості школярів всього функціонує 54 гуртки, які відвідують 1062 дитини, що становить 71,4% від загальної кількості дітей.

У вересні 2017 року відбулось відкриття Єланецької дитячо – юнацької спортивної школи з відділеннями баскетболу, футболу, волейболу та настільного тенісу, в якій займається 240 учнів.

З 01 листопада 2017 року на базі Возсіятської ЗОШ І-ІІІ ступенів відкрито філію Єланецької дитячо-юнацької спортивної школи з відділеннями баскетболу та волейболу, на базі Маложенівської ЗОШ І-ІІІ ступенів – з настільного тенісу.


У 2017 році працевлаштовано 3 молодих спеціалістів, які 100% забезпечені житлом.

У 2017 році підвіз учнів забезпечує 7 шкільних автобусів, що становить 87,5% від загальної потреби.

Підвозом охоплено 299 дітей (238 учнів закладів загальної середньої освіти та 61 дитина закладів дошкільної освіти), що становить 100% від потреби.


Охоплення харчуванням учнів загальноосвітніх навчальних закладів


Всього харчуванням було охоплено 1240 учнів загальноосвітніх навчальних закладів, що складає 83% від загальної кількості учнів. ( всього - 1487 учнів). З них: 1- 4 класи – 615 учнів (90%), 5-11 класи –625 учнів(77%).


Охоплення дошкільною освітою


В районі функціонує 18 закладів дошкільної освіти.

У 2017 році загальна кількість дитячого населення від 3 до 6(7) років становить 450 дітей, з яких 426 виховується в закладах дошкільної освіти, що становить 94,7 % від загальної кількості дитячого населення – це на 4,6 % більше, ніж у 2016 році.

У 2017 році у закладах дошкільної освіти району виховувалось 611 дітей, що у розрахунку на 100 місць становить 106 дітей.


Оздоровлення


Одним із пріоритетних напрямків роботи є забезпечення якісними оздоровчими та відпочинковими послугами дітей району. При цьому, головну увагу було зосереджено на оздоровленні дітей, які потребують особливої соціальної підтримки, а також на максимальному використанні закладів відпочинку під час оздоровчого сезону.

На території Єланецького району у червні 2017 року функціонували 2 пришкільних табори відпочинку з денним перебуванням дітей (Возсіятська (50 учнів) та Маложенівська (30 учнів) ЗОШ І – ІІІ ступенів) та діяв 1 пришкільний табір відпочинку з цілодобовим перебуванням дітей «Сокіл», в якому було охоплено відпочинком 46 дітей із категорії обдарованих, здібних, кращих спортсменів, лідерів учнівського самоврядування. Всього відпочинком у пришкільних таборах охоплено 126 учнів. Середній дітодень склав 41,33 грн.

Всього на харчування дітей у таборах відпочинку у 2017 році використано 72 425,00 грн., з них 33 056,00 грн. – кошти сільських рад у таборі «Сокіл» - 35 340, 00 грн., 4 029,00 грн. – кошти спонсорів.

У 2017 році 30 дітей були оздоровлені у дитячих оздоровчих таборах «Маяк» с. Рибаківка та «Динамо» м. Очаків, за рахунок обласного бюджету. У ДП «Український дитячий центр «Молода гвардія»» м. Одеса оздоровлено 7 осіб: 1 – із малозабезпеченої сім’ї, 1 – дитина з інвалідністю (безкоштовні путівки) та 5 дітей із категорії обдарованих – 4 за 30% оплату, 1 дитина – за 50% оплату.

14 учнів Возсіятської ЗОШ І – ІІІ ступенів з 17-24 серпня 2017 року оздоровлювалися в с. Коблеве на базі «Лотос» за рахунок коштів Демченко Т.В., депутата Миколаївської обласної ради.


Освітянська галузь завжди радує досягненнями як учнів, так і педагогів.

За підсумками ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових предметів перемоги здобули 9 учнів, 5 учнів отримали призові місця в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України. 15 перемог у обласних, всеукраїнських етапах інтелектуальних та творчих конкурсах та 9 учнів здобули призові місця в мовно-літературних конкурсах.


У 2015 році стипендії голови райдержадміністрації було виплачено 11 обдарованим та здібним учням загальноосвітніх навчальних закладів Єланецького району на загальну суму 5 000, 00 грн..

У 2016 стипендії було виплачено 15 учням на загальну суму 6 000,00 грн.

У 2017 році стипендіями голови райдержадміністрації відзначили 15 учнів на загальну суму 15 000,00 грн.

За результатами ЗНО та ДПА 5 випускників отримали золоті медалі "За високі досягнення у навчанні" та 2 випускників отримали срібні медалі "За досягнення у навчанні" .


Довженко Ольга Сергіївна, вчитель початкових класів Водяно-Лоринської ЗОШ І-ІІ ступенів, стала переможцем районного та обласного турів Всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2017» в номінації «Початкова освіта» та дипломантом Всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2017».


Мережа спортивних споруд протягом останніх 3 років збережена.

Всього 72 спортивних споруд у Єланецькому районі, що становить 6% на 1 тис. населення.


У вересні 2017 року відбулось відкриття Єланецької дитячо – юнацької спортивної школи з відділеннями баскетболу, футбол, волейболу та настільного тенісу.

З 01 листопада 2017 року на базі Возсіятської ЗОШ І-ІІІ ступенів відкрито філію Єланецької дитячо-юнацької спортивної школи з відділеннями баскетболу та волейболу, на базі Маложенівської ЗОШ І-ІІІ ступенів – з настільного тенісу.


До систематичних занять в Єланецькій дитячо – юнацькій спортивній школі залучено 240 учнів, крім того 124 особи з числа активної молоді району, що становить 20,6% від загальної кількості учнівської молоді у віці 6-18 років.


Район за підсумками обласних сільських спортивних ігор посів 7 місце з 19 команд районів.


Щороку збірна команда працівників державних установ бере участь у Всеукраїнській спартакіаді державних службовців. За результатами змагань команда посіла у 2015 році – І місце, у 2016 – ІІ місце, у 2017 – 6 місце.


Заходи з енергозбереження

У 2017 році за кошти місцевих бюджетів у закладах загальної середньої освіти району замінено 28 вікон на загальну суму 139 637,00 грн.

Для Єланецької дитячо-юнацької спортивної школи придбано спортінвентар, спортивну форму на загальну суму 40 000,00 грн.

Для оновлення матеріально-технічної бази закладів загальної середньої освіти району використано 180 649,00 грн.


КультураПротягом минулого року райдержадміністрацією продовжувалась робота щодо збереження і розвитку культурної інфраструктури району та реалізації державної політики в галузі культури.


В районі налічується 44 заклади культури: 21 клубний заклад, 16 бібліотек, 1 дитяча музична школа, 6 музеїв.

Витрати з районного бюджету та бюджетів територіальних громад на галузь культури в 2017 році становили 5,2 млн. грн .

Бібліотечний фонд на 01.01.2018 р. становить 148080 примірників. За звітний період бібліотечний фонд поповнився на 2023 прим.( в 2016 р.-2504).


В 2017 році кількість випускників дитячої музичної школи становила 6 чол. ( в 2016 році – 8).

Протягом минулого року проведено 1516 культурно-мистецьких заходів різного спрямування (в 2016р.-1773).

В 2017 році з об’єктивних причин закрито 2 сільські бібліотеки-філії.

В 2017 році поточні ремонти проведено в 11 закладах культури на суму 394,5 тис. грн.

Зміцнено матеріально-технічну базу закладів культури на 411,2 тис. грн.: (придбано підсилювальну апаратуру на 50,0 тис. грн., сценічних костюмів на 72,7 тис грн., інші придбання – 339,2 тис. грн.).


Протягом 2017 року проведено 6 районних оглядів і фестивалів, взято участь у 8 обласних та 2 всеукраїнських конкурсах.


Охорона здоров'яВ районі збережена мережа лікувально – профілактичних закладів. Працює центральна районна лікарня, 3 амбулаторії загальної практики - сімейної медицини, 17 фельдшерсько – акушерських пунктів. Медична допомога населенню району надається медичними працівниками центральної районної лікарні та Центром первинної медико - санітарної допомоги. Кількість лікарів усіх спеціальностей в районі - 25, середнього медичного персоналу - 66.

Спеціалізована медична допомога жителям району надається центральною районною лікарнею, загальна стаціонарна ліжкова потужність якої становить 50 ліжок.

Денні стаціонари району на 43 ліжка, із них в Єланецькій амбулаторії - 25, Возсіятській амбулаторії ЗПСМ - 10, Куйбишівській амбулаторії ЗПСМ - 8.

В районі впроваджено обслуговування населення сімейними лікарями, введено 4 штатні одиниці сімейних лікарів, які працюють на 3-х міських дільницях та 1 в сільській місцевості.

Лікарня забезпечена оснащенням: апаратами штучної вентиляції легень, наркозно - дихальною апаратурою, ЕКГ- апаратом, дефібрилятором - монітором, пульсоксиметром, нібулайзером, яке необхідно для надання невідкладної медичної допомоги в відділеннях ЦРЛ.


Вирішується питання із виготовлення проектно-кошторисної документації по реконструкції системи опалення терапевтичного корпусу з встановленням модульної котельні на твердому паливі та термосанації будівлі з впровадженням енергозберігаючих технологій Єланецької центральної районної лікарні та забезпечення проведення експертизи кошторисної документації на суму 180 000 грн.

Відповідно до проведеного аукціону через систему «Prozoro» переможцем, який займатиметься виготовленням вищевказаної проектно-кошторисної документації визнано ТОВ НВП «Мепал проект».


Також у 2017 році з районного бюджету було виділені кошти на продукти харчування – 25 000 грн., придбання м’якого інвентарю – 40 000 грн., поточний ремонт системи водопостачання терапевтичного корпусу – 16 000 грн., проведення поточних ремонтів (слайди 48,49) дитячого та терапевтичного відділень, продуктового складу, харчоблоку, котельні, опалювальної системи, покрівлі – 59 000 грн., заміна санвузлів у відділеннях терапевтичного корпусу – 22 000 грн., придбання медичного обладнання: прилад низькочастотної електротерапії «Радіус-1» - 23 900 грн., придбання електродуховки для харчоблоку - 5 000 грн.


З обласного бюджету на виконання депутатами обласної ради доручень виборців, відповідно до програм, затверджених обласною радою, були виділені кошти на придбання медичного обладнання на суму 95 000 грн., а саме: концентратор кисневий – 1 шт., небулайзер компресорний «Юлайзер» - 2 шт., стерилізатор повітряний ГП-80 – 2 шт., опромінювач рециркулярний бактерицидний – 1 шт., камера для зберігання стерильного матеріалу – 3 шт.

З медичної субвенції придбано 12 віконних блоків та двоє дверей на суму 69 000 грн.

Сільгоспвиробниками було надано благодійну допомогу у вигляді продуктів харчування на суму 17 235 грн.


Також у грудні 2017 року придбано 2-х кімнатну квартиру для медичних працівників вартістю 171 000 грн. та створено задовільні умови проживання для двох молодих медичних фахівців, які з 01 лютого 2018 року розпочали свою трудову діяльність в Єланецькій центральній районній лікарні на посадах лікаря-невролога та лікаря-психіатра.ВисновокПідбиваючи підсумки діяльності райдержадміністрації хочу подякувати за підтримку усім, хто допомагав нам не лише практичними діями, а й розумінням та конструктивними порадами. Впевнена, що саме від наших спільних зусиль, значною мірою залежить те, як буде і надалі розвиватися сільське господарство, промисловість, як житимуть люди в нашому районі.Загалом, за минулий рік ми досить непогано спрацювали.

За результатами моніторингу та оцінки соціально-економічного розвитку міст обласного значення та районів Миколаївської області за січень - грудень 2016 року Єланецький район займав 13 місце, за січень - вересень 2017 року - 4 місце. На жаль , на сьогодні ще не має підсумків за рік, але маємо надію, що будемо виглядати не гірше.


У міру певних об’єктивних та суб’єктивних причин багато питань залишилося ще не вирішеними. А, отже, нам є над чим працювати у подальшому.


Так, одним із актуальних питань, яке ми повинні спільно з вами вирішити, мабуть найближчим часом, є створення в районі ОТГ. Наш район є одним із не багатьох, в якому відсутня ініціатива щодо добровільного об’єднання.

Основним стратегічним напрямком діяльності райдержадміністрації на 2018 рік є забезпечення виконання Закону  України «Про добровільне об`єднання територіальних громад», при втіленні якого громадам перейдуть повноваження від державних органів влади і вони зможуть самостійно вирішувати питання розвитку своїх територій.


Життя диктує нам необхідність робити перші кроки по обєднанню уже сьогодні.Ми всі з вами розуміємо, що рішення це дуже непросте , воно повинно бути максимально виважене, прораховані всі за і проти, адже від правильності цього рішення залежить доля наших громадян. Складнощі в прийнятті рішення полягають в тому, що наш район досить депресивний. Дається взнаки те, що поруч нема автобазу, залізної дороги , відсутні потужні промислові підприємства.Все це разом ставить під сумнів спроможність такої громади. Але , разом з тим, ми повинні розуміти,що реформа неминуча і тільки від нас з вами залежить, коли ми обєднаємося і як.


Хочу нагадати, що ініціаторами добровільного об’єднання територіальних громад сіл, селища можуть бути:сільський, селищний голова; не менш як третина депутатів від загального складу сільської, селищної ради; члени територіальної громади в порядку місцевої ініціативи; органи самоорганізації населення відповідної території (за умови представлення ними інтересів не менш як третини членів відповідної територіальної громади).

Тож давайте усі разом попрацюємо і приймемо єдино правильне рішення задля того, щоб наша об’єднана громада отримала статус спроможної.

Підводячи підсумки діяльності адміністрації за 2017 рік, хочу зазначити, що тільки завдяки  тісній взаємодії  та об’єднанню  зусиль всіх гілок влади навколо спільних проблем та інтересів забезпечено  досягнення отриманих результатів.


Приємно працювати поруч з колегою, який готовий підставити плече – це голова районної ради Василь Васильович Богданцев. Дякую Вам.


Водночас хочу подякувати усім депутатам районної, місцевих рад, селищному та сільським головам, керівникам структурних підрозділів районної державної адміністрації та керівникам підприємств, установ, організацій району за те, що ми плідно працювали в цих непростих умовах, знаходили спільну мову у вирішенні важливих економічних і соціальних питань, реалізації як загальнодержавних, так і прийнятих нами районних програм.

Дякую за небайдужість та активну життєву позицію депутатам Миколаївської обласної ради – Кормишкіну Юрію Анатолійовичу і Демченко Тетяні Василівні.

Але найбільші слова вдячності - громаді району – за розуміння спільних проблем, підтримку всіх починань, допомогу владним структурам.  

Твердо переконана, що в цей непростий для держави час нам всім потрібно об'єднати зусилля, працювати разом, а конкурувати лише добрими справами.


Дякую за увагу!
Комменатрии заблокированы администрацией издания

Сайт Еланецкого района. Наш E-mail: el@newsmk.info

 

Використання матеріалів сайту можливе тільки із зазначенням нашого сайту як першоджерела!