» » В Еланце прошло заседание Государственной чрезвычайной противоэпизоотической комиссии при райгосадминистрации

В Еланце прошло заседание Государственной чрезвычайной противоэпизоотической комиссии при райгосадминистрации

В Еланце прошло заседание Государственной чрезвычайной противоэпизоотической комиссии при райгосадминистрации
07 лютого 2020 року голова райдержадміністрації Наталія Гайчева взяла участь у засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації, під час якого розглянуто ряд питань, зокрема про заходи, спрямовані на недопущення африканської чуми свиней на територію Єланецького району, заходи по профілактиці та боротьбі зі сказом тварин, обговорено питання щодо недопущення високопатогенного грипу птиці на території району та погоджено План проведення засідань Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Єланецькій райдержадміністрації на 2020 рік.

Доповідаючи з питань порядку денного, начальник Єланецького міжрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області Андрій Соколов звернув увагу на причини виникнення захворювання та запропонував затвердити План дій в разі виявленні африканської чуми свиней для недопущення поширення збудника та проведення карантинних заходів в Єланецькому районі.

Проаналізовано і ситуацію щодо захворювання на сказ. Так, за минулий 2019 рік в Єланецькому районі було зареєстровано 18 випадків покусів людей, в т.ч. – 7 дітей. Спеціалістами ветеринарної медицини в 2019 році проведено 4240 профілактичних щеплень проти сказу домашніх тварин, а саме: 3257 гол. собак і 983 гол. котів.

Випадки пташиного грипу типу А субтипу Н5 19.01.2020 року встановлено в ПП “Хутір” с. Бугаків Немирівського району Вінницької області. У зв’язку з цим, здійснюватимуться господарські та ветеринарні заходи профілактичного характеру, проведення клінічного огляду птиці.

Власникам птиці у підсобних господарствах необхідно повідомляти спеціалістів ветеринарної медицини про всі випадки загибелі птиці або про не властиву їм поведінку і до прибуття спеціалістів ветеринарної медицини ізолювати підозрілу на захворювання птицю.

Члени комісії з усіх обговорених питань прийняли відповідні рішення.
Комменатрии заблокированы администрацией издания

Сайт Еланецкого района. Наш E-mail: el@newsmk.info

 

Использование материалов сайта возможно только с указанием нашего сайта как первоисточник!